Popisy stavů zboží

PLAKÁTY

Plakáty jsou umístěné ve skladu, proto v případě osobních odběrů i pouhých prohlídek prosíme o jejich objednání, popř. o konkrétní domluvu e-mailem či telefonicky. Při zasílání poštou balíme méně vzácné plakáty do tubusů, vzácnější do desek. V obou případech si za obalové materiály nic neúčtujeme. Plakáty jsou foceny a jejich stav je popisován individuálně, v popisech stavů plakátů jsme přísní.

 

GRAMODESKY

Námi nabízené gramofonové desky vkládáme do ochranných LP (EP, SP) obalů. Případné poškozené vnitřní ochranné obaly měníme za nové.

Stavy gramodesek se snažíme hodnotit kriticky, bohužel však není v našich silách všechny přehrát, a tak nelze vyloučit občasnou nepřesnost. Případným reklamacím jsme proto otevřeni.

Schéma hodnocení stavů gramofonových desek je: STAV NOSIČE/STAV OBALU.

Klasifikace stavů je následující:

  NOSIČ OBAL
M (mint) Deska je v perfektním stavu, nehraná. Obal je v perfektním stavu a případné přílohy jsou součástí, zpravidla je tak i uvedeno v dalším popisu.
NM (near mint) Deska je ve skvělém stavu, na jejím povrchu jsou patrné drobné známky použití, při jejím poslechu by však neměly být zaznamenatelné. Obal má pouze drobné, zblízka znatelné známky použití.
VG (very good) Deska může být mírně poškrábaná, při jejím poslechu by to však mělo být poznat minimálně. Obal jeví známky používání, není však natržený či výrazněji odřený. Nejčastěji má mírně odřené hrany či ohnutý roh.
G (good) Deska je poškrábaná a na jejím poslechu je to znát. Šelest či praskot je slyšitelný, deska však přeskakuje minimálně či vůbec. Obal má odřené hrany, ohnuté rohy či na první pohled znatelné natržení.
F (fair) Deska je výrazně poškrábaná a poslech je tak znatelně ztížen. Zpravidla přeskakuje. Nedoporučujeme k poslechu. Obal je potrhaný, odřený, zohýbaný. Zpravidla alespoň kompletní.
P (poor) Deska je neposlouchatelná či nehratelná. Může sloužit pouze jako kus do sbírky. Obal je ve velmi špatném stavu, nemusí být kompletní.